Skip to main content
img
Powered by rSchoolToday
Advertise With Us
"LOGO"
QUICK LINKS
Year Name Sport Event
1965 Donald Draper Cross Country Individual
1966 Richard Throne Track & Field 100 M
1969 Eddie Simon Track & Field Pole Vault
1970 Clair Lee Leatherman Track & Field 3200 M
1970 Dennis Stottlemyer Track & Field Pole Vault
1970 Paul Kinna Track & Field 110 M Hurdles
1972 David Shafer Cross Country Individual
1972 David Wise Track & Field Triple Jump
1972 David Wise Track & Field High Jump
1973 Darrell Wolfe Track & Field Discus
1973 David Shaffer Cross Country Individual
1973 Karl Koops Track & Field Pole Vault
1973 Tom Stevens Track & Field 3200 M
1974 Boys Relay Track & Field 4 x 400 M
1974 David Shafer Track & Field 1600 M
1974 Gary Barkdoll Track & Field 110 M Hurdles
1974 Gordon Ausherman Track & Field Shot Put
1974 Ken Moser Track & Field Discus
1974 Mark Pearl Track & Field 800 M
1974 Steve Martin Track & Field Pole Vault
1974 Tom Stevens Track & Field 3200 M
1975 Boys Relay Track & Field 4 x 400 M
1975 Gary Barkdoll Track & Field 110 M Hurdles
1975 Sean Tolland Track & Field Pole Vault
1976 Mark Thompson Track & Field Pole Vault
1976 Ron Beard Track & Field 300 M Hurdles
1977 Dale Drum Track & Field Pole Vault
1977 Dale Drum Track & Field 400 M
1977 Ron Beard Track & Field 300 M Hurdles
1978 Dale Drum Track & Field 400 M
1978 Dawn Bridge Track & Field Discus
1978 Mark Gaver Track & Field High Jump
1979 Dawn Bridge Track & Field Discuss
1979 Mark Gaver Indoor Track High Jump
1980 Dawn Bridge Track & Field Discus
1980 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
1980 Joe Lawler Track & Field Discus
1980 Tony Lewis Indoor Track 3200 M
1981 Dawn Bridge Track & Field Discus
1981 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
1981 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
1981 Tony Lewis Indoor Track 1600 M
1982 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1982 Earl Geisbert  Indoor Track High Jump
1982 Frank DeSantis Track & Field 1600 M
1982 Mary Lee Thompson Track & Field 800 M
1982 Mary Lee Thompson Track & Field 300 M Hurdles
1982 Mike Smith Track & Field Discus
1982 Nadja DeSantis Track & Field 1600 M
1982 Shelly Lewis Indoor Track High Jump
1982 Tony Lewis Track & Field 3200 M
1983 Elaine Duck Track & Field 400 M
1983 Elaine Duck  Track & Field 800 M
1983 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
1983 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
1983 Mary Lee Thompson Track & Field 300 M Hurdles
1983 Robbie Barber Indoor Track Pole Vault
1984 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1984 Elaine Duck Track & Field 400 M
1984 Elaine Duck Track & Field 800 M
1984 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
1984 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
1984 Girls Relay Indoor Track 4 x 800 M
1984 Mary Lee Thompson Track & Field 300 M Hurdles
1984 Mary Lee Thompson Indoor Track High Jump
1984 Tom Nave Cross Country Individual
1985 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1985 Boys Relay Indoor Track 4 x 200 M
1985 Boys Relay Indoor Track 4 x 800 M
1985 Elaine Duck Track & Field 800 M
1985 Elaine Duck Indoor Track 800 M
1985 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
1985 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
1985 Kevin Farrell Track & Field 3200 M
1986 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1986 Kevin Farrell Cross Country Individual
1987 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1989 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1989 Julie Ricketts Track & Field Discus
1990 Ed Condon Track & Field Discus
1990 Ed Condon Indoor Track Shot Put
1990 Julie Ricketts Track & Field Shot Put
1990 Julie Ricketts Track & Field Discus
1991 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1991 Sheri Huckleberry  Track & Field Discus
1991 Sheri Huckleberry  Indoor Track Shot Put
1992 Boys Relay Track & Field 4 x 200 M
1992 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
1992 Bresha Byrd Tennis Individual
1992 Sheri Huckleberry  Track & Field Discus
1992 Sheri Huckleberry  Indoor Track Shot Put
1993 Kelly Murphy  Indoor Track High Jump
1993 Sheri Huckleberry  Track & Field Discus
1993 Sheri Huckleberry  Indoor Track Shot Put
1994 Ryan Jenkins Track & Field Discus
1997 Brett Embrey Track & Field 300 M Hurdles
1997 Derek Dye Track & Field High Jump
1997 Derek Dye Indoor Track High Jump
1997 Natalie Dye Track & Field Pole Vault
1998 Derek Dye Indoor Track High Jump
1998 Greg McCormick Track & Field High Jump
1998 Natalie Dye Track & Field Pole Vault
1998 Randy Buzzell Track & Field 1600 M
1998 Zane Harshman Wrestling 160 lbs.
1999 Boys Relay Indoor Track 4 x 800 M
1999 Brian Nelson Track & Field Discus
1999 Emily Buzzell Cross Country Individual
1999 Greg McCormick Track & Field High Jump
1999 Greg McCormick Indoor Track High Jump
1999 Natalie Dye Track & Field Pole Vault
1999 Randy Buzzell Track & Field 800 M
1999 Ryan Moore Indoor Track 3200 M
1999 Zane Harshman Wrestling 160 lbs.
2000 DJ Costello Track & Field Shot Put
2000 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
2000 Greg McCormick Track & Field High Jump
2000 Greg McCormick Indoor Track High Jump
2000 Greg McCormick Indoor Track Pole Vault
2000 Randy Buzzell Track & Field 800 M
2000 Randy Buzzell Track & Field 1600 M
2001 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
2001 Boys Relay Indoor Track 4 x 800 M
2001 DJ Costello Track & Field Shot Put
2001 Emily Buzzell Track & Field 3200 M
2001 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
2001 Girls Relay Indoor Track 4 x 400 M
2001 Greg McCormick Track & Field High Jump
2001 Greg McCormick Track & Field Long Jump
2001 Greg McCormick Indoor Track High Jump
2001 Jeff Manning Track & Field 1600 M
2001 Randy Buzzell Track & Field 800 M
2001 Randy Buzzell Track & Field 1600 M
2001 Randy Buzzell Indoor Track 500 M
2001 Randy Buzzell Indoor Track 800 M
2001 Randy Buzzell Indoor Track 1600 M
2002 Allison Jarkey Indoor Track Pole Vault
2003 Allison Jarkey Indoor Track Pole Vault
2003 Boris Roslov Track & Field High Jump
2003 Boris Roslov Track & Field Long Jump
2003 Boys Relay Track & Field 4 x 800 M
2003 Justin Myers Track & Field 3200 M
2003 Justin Myers Indoor Track 1600 M
2003 Justin Myers Indoor Track 3200 M
2003 Mark Gouker Indoor Track Pole Vault
2004 Allison Jarkey Indoor Track Pole Vault
2004 Amanda Spickler  Track & Field 300 M Hurdles
2004 Boris Roslov Indoor Track High Jump
2004 David Chesney Indoor Track Pole Vault
2005 Amanda Spickler  Track & Field 300 M Hurdles
2005 Amanda Spickler  Track & Field Long Jump
2005 Amanda Spickler  Track & Field Triple Jump
2005 Andrew Presnell Wrestling 275 lbs.
2005 Girls Relay Track & Field 4 x 400 M
2006 Matt Kepler Indoor Track Pole Vault
2007 Alex Edelman Track & Field Pole Vault
2007 Alex Hoffman Golf Individual
2007 Allison Hemme Track & Field Pole Vault
2007 Boys Relay Swimming 400 Freestyle Relay
2007 George Rossick Swimming 100 Butterfly
2007 Girls Relay Indoor Track 4 x 800 M
2007 Girls Relay Swimming 400 Freestyle Relay
2007 Jimmy Harris Track & Field High Jump
2007 Katelyn Rossick Swimming 200 Individual Medley
2007 Matt Kepler Indoor Track Pole Vault
2008 Alex Edelman Track & Field Pole Vault
2008 Alex Edelman Indoor Track Pole Vault
2008 Boys Relay Swimming 200 Freestyle Relay
2008 Brittney Caudle Track & Field 800 M
2008 Girls Relay Track & Field 4 x 800 M
2008 Girls Relay Indoor Track 4 x 800 M
2008 Girls Relay Swimming 400 Freestyle Relay
2008 Holly Roumeliotis Swimming 200 Freestyle
2008 Katelyn Rossick Swimming 200 Individual Medley
2008 Sarah Wrieden Track & Field Long Jump
2009 Alex Edelman Track & Field Pole Vault
2009 Alex Edelman Indoor Track Pole Vault
2009 Alex Hoffman Golf Indivdual
2009 Allison Hemme Track & Field Pole Vault
2009 Chad Strube Wrestling 125 lbs.
2009 Brandon Johnson Wrestling 171 lbs.
2009 Brittney Caudle Indoor Track 800 M
2009 Brittney Caudle Indoor Track 1600 M
2009 Katelyn Rossick Swimming 200 Individual Medley
2009 Liana Kopp Indoor Track Pole Vault
2010 Chad Strube Wrestling 130 lbs.
2010 Austin Strine Indoor Track 55 Hurdles
2010 Girls Relay Swimming 200 Medley Relay
2010 Katelyn Rossick Swimming 100 Butterfly
2010 Katelyn Rossick Swimming 200 Individual Medley
2010 Melissa Shirley  Track & Field Discus
2011 Chelsea Rossick Swimming 100 Backstroke
2011 Girls Relay Swimming 200 Medley Relay
2011 Matt Walchuck Swimming 200 Freestyle
2011 Rakim Hamilton Indoor Track High Jump
2011 Seth Fritz Indoor Track Pole Vault
2012 Boys Relay Swimming 200 Freestyle Relay
2012 Judd Ziegler Wrestling 182 lbs
2012 Megan Kelly Track & Field 300 M Hurdles
2012 Zach Welch Track & Field Long Jump
2012 Zack Lilley Swimming 50 Freestyle
2013 Zoe Wolfe Track & Field 800 M
2014 Danny Bertoni Wrestling 106 lbs.
2014 Felicia Clements Track & Field High Jump
2015 Danny Bertoni Wrestling 126 lbs.
2015 John Pressly Swimming 200 Freestyle
2015 John Pressly Swimming 100 Butterfly
2015 Tucker Ziegler Wrestling 195 lbs.
2016 John Pressly Swimming 100 Butterfly
2016 Danny Bertoni Wrestling 132lbs
2016 Sean Mullican Wrestling 220 lbs
2016 Felicia Clements Track & Field High Jump
2017 John Pressly Swimming 100 Butterfly
2017 Boys Relay Swimming 400 Freestyle Relay
2017 Danny Bertoni Wrestling 138 lbs
2017 Sean Mullican Wrestling 285 lbs
2017 Adam Bain Wrestling 152 lbs
2017 Riley McDermott Indoor Track 500 M
2017 Riley McDermott Outdoor 1600 M
2017 Riley McDermott Outdoor 800 M
2018 Riley McDermott Indoor Track 500 M
2018 Frederick Roberts Indoor Track Pole Vault
2018 Jacob Stafford Swimming 100 Butterfly
2018 Cam Farrow Wrestling 195 lbs
2018 Riley McDermott Outdoor 800 M
2019 Kalin Bower Wrestling 128 lbs
2019 Erin McQuitty Cross Country Individual
2020 Kalin Bower Wrestling 138 lbs